FAQ


Máte dotazy týkající se Brefu? Níže jsme pro vás sestavili seznam často kladených dotazů z oblasti péče o WC a ostatního čištění. Máte-li nezodpovězené dotazy nebo připomínky, napište nám na Kontakt.

Péče o WC

 1. Jak docílit toho, aby byl vzduch na toaletě neustále svěží?
  Déletrvající svěžest můžete zajistit pomocí WC osvěžovačů ve spreji, nebo lépe: použijte nový závěsný WC blok Bref 3-Aktiv - a žádné další osvěžovače již pořizovat nemusíte. Třetí komora Brefu 3-Aktiv totiž funguje jako permanentní osvěžovač v čase mezi spláchnutími, který vydrží až 4 týdny. Výsledkem je krásně a trvale provoněná místnost – a v neposlední řadě i dobrý pocit z ušetřených peněz.
 2. Gelový WC blok nefunguje tak, jak má, a z nádobky se gel nevymývá. Co je příčinou?
  Příčinou je přeplněná nádobka, takže voda skrze ni nemůže pronikat a neuvolňují se tak účinné látky. Nádobku naplňujte maximálně do 2/3 objemu.
 3. Pravidelně používám WC blok, měla bych ještě také čistit toaletu WC čističem?
  Používání WC bloku dodá vaší toaletě hygienickou čistotu a zajistí vám svěží vůni, ale pro perfektní péči určitě doporučujeme také pravidelnou údržbu toalety WC čističem, který zamezuje usazování vodního kamene, odstraňuje rez a špínu.
 4. Při používání 2 komorového tekutého WC bloku se jedna nádobka vyprazdňuje rychleji než druhá. Co dělat v tomto případě?
  Tento problém způsobuje proud vody, který je intenzivnější z jedné strany. Proto v tomto případě přesuňte WC blok na opačnou stranu WC mísy a umístěte ho pokud možno vodorovně.
 5. Mají výrobky WC hygieny Bref negativní dopad na životní prostředí?
  Ne, nemají! Bref v podstatě nezatěžuje životní prostředí, protože účinné látky obsažené v přípravcích se rozpadají na vodu, CO2 a kuchyňskou sůl, tzn. látky, které nejsou pro životní prostředí závadné.
 6. Velmi často používám WC čistič. Je nutné používat ještě také WC blok?
  Používání WC čističe v kombinaci s WC blokem je velmi vhodné. Při pravidelném používání WC čističe zamezíte usazování vodního kamene, rzi a špíny a používáním WC bloku dodáte toaletě hygienickou čistotu a svěží vůni.

Ostatní čištění

 1. Lze pomocí Bref Power odmašťovače odstranit mastnou špínu z oděvů, např. ze silně znečištěného pracovního ošacení?
  Ano, nepochybně! Bref Power odmašťovač je univerzálním výrobkem v odstraňování odolných mastných nečistot v celé domácnosti a kromě toho i z pratelných textilií (mimo vlnu, hedvábí a kůži). Silně znečištěné pracovní oděvy jsou klasickým příkladem. Jednoduše naneste Bref Power odmašťovač ve spreji přímo na skvrnu od tuku nebo oleje, nechejte jej maximálně 5 minut působit a poté textilii vyperte v pračce v běžném pracím prostředku s ostatním prádlem.
  Upozornění: Dbejte také na pokyny pro použití uvedené na obalu výrobku.
 2. Je Bref Power Odmašťovač při odstraňování mastných nečistot v kuchyni silnější než prostředky určené na ruční mytí nádobí?
  Bref Power Odmašťovač má obrovskou sílu, a to i v kuchyni. Pomocí speciálně vyvinuté účinné pěny ulpívá Bref Power Odmašťovač na nečistotách podstatně déle než jiné čisticí prostředky, takže i velmi odolné nečistoty zmizí bez námahy. Díky praktické pumpičce vyčistíte i kouty a spáry, ke kterým se lze jinak jen těžko dostat, a to bez nutnosti drhnutí!
  Upozornění: dbejte také na pokyny pro použití uvedené na obalu výrobku.
 3. Denním používáním sprchy zde často dochází k tvorbě usazenin z mýdla a do hloubky pronikajících vápenatých usazenin. Existuje nějaká možnost jak se těchto nečistot zbavit bez námahy a náročného drhnutí?
  Ano, existuje – díky čisticímu prostředku Bref Power! Jednoduše aplikujte čisticí prostředek Bref Power ve spreji na znečištěná místa, nechte ho krátce působit a poté je dobře omyjte vodou!
  Upozornění: Dbejte také na pokyny pro použití uvedené na obalu výrobku.
 4. Jak lze pro nastávající nebo pozdější zahradní sezonu důkladně očistit plastový zahradní nábytek?
  Pro tento účel použijte čisticí prostředek Bref Power. Tento speciální výrobek obsahuje čisticí složky, které jsou schopny důkladně odstranit i silnou „venkovní špínu“. Nastříkejte pěnu na hadřík a očistěte jím plastový nábytek. U bílého nábytku z plastu je ideálním řešením Bref Power hygiena, který odstraní i špínu způsobenou povětrnostními vlivy a zažloutnutí.
  Upozornění: Předtím nezapomeňte na nenápadném místě vyzkoušet, zda přípravek nepoškozuje materiál zahradního nábytku. Dbejte na pokyny pro použití uvedené na obalu výrobku.
 5. Jak lze v domácnosti na plochách a oděvech zabránit rozmnožování choroboplodných zárodků a bakterií?
  Ve svízelných situacích týkajících se hygieny v domácnosti Vám doporučujeme používat náš přípravek Bref Power Dezinfekční čistič! Díky své síle je schopen odstranit odolnou špínu, nežádoucí zabarvení a dokonce i plísně, bakterie a většinu virů. Bref Power Dezinfekční čistič je k dostání v dvoulitrovém balení a jako sprej s obsahem 500 ml.
  Upozornění: dbejte také na pokyny pro použití uvedené na obalu výrobku.
 6. Poté, co jsem si obarvila vlasy, se na dně vany objevilo nežádoucí zabarvení. Jakým čisticím prostředkem ho lze odstranit?
  Pro tento účel použijte Bref Power Dezinfekční čistič v nezředěném stavu, přípravek nechte několik minut působit a poté jej omyjte vodou. Upozornění: dbejte také na pokyny pro použití uvedené na obalu výrobku.
Bref - Homepage